2018 Öğrenci Buluşması

Kuruluşundan bu yana bir çok organizasyon ve faaliyetleriyle, İstanbul’daki hemşehrilerinin yanında olan Erdemli Kültür Düşünce ve Gelişim Derneği ERKDER, geleneksel hale getirdiği “Öğrenci Buluşmaları” etkinliğininin bir yenisini 02 Aralık Pazar günü, İstanbul’da okuyan Erdemlili üniversite öğrencilerinin coşkulu katılımı ile gerçekleştirdi.
İstanbul’un güzel ve nezih bir mekanı Çadır Köşk’te yapılan kahvaltı buluşmasına farklı üniversite ve bölümlerden yaklaşık yüz öğrenci katıldı. Öğrencilerin yanı sıra kendileri de Erdemli’li olan; Av. Muhammed Talha Kor, Liv Hastaneler grubundan radyoloji uzmanı Prof.Dr Adem Uçar, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Doğan Karadağ, Çayırova Belediye Başkan Yrd. Refik Tartar, Ahisiad Genel Başkan Vekili Halil Hız, Medipol Hastaneler grubundan Yrd.Doç.Dr Ömer Aşkıner ve ERKDER yöneticileri katıldılar.
Sıcak bir muhabbet ortamında yapılan kahvaltı sonrasında İstanbul’a yeni gelen öğrencilerle tanışıldı ve öğrenciler tek tek söz hakkı alarak düşüncelerini paylaştılar. Siyasetçi, akademisyen işadamı ve yönetici kimliğiyle kahvaltıya katılan katılımcılarda öğrencilik üzerine düşüncelerini paylaşarak öğrencilere tavsiye niteliğinde öğütler verdiler.
ERKDER başkanı Ali Tüzel’de “ERKDER olarak tek amacımız var, o da faydalı olmaktır. Memleketimize, memleketlimize, öğrencilerimize faydalı olabildiğimiz ölçüde kendimizi mutlu hissederiz. Memleketli bilincinin oluşmasında bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hemen her bir gencimizde memleket bilinci oluştuğunda, memleketine olan aidiyet duygusu da artacak ve memleketine daha fazla hizmet etmek için elinden gelen gayreti gösterecektir.
Bu çerçevede ERKDER olarak öğrenci arkadaşlarımıza elimizden gelen desteği vereceğiz. Yapacağımız içerikli ve konulu etkinliklerle sizlerle birlikte olacağız. Tek isteğimiz, arkadaşlarımız bizi yaptığımız etkinliklerde yalnız bırakmasınlar, bizlerle irtibatı kesmesinler.” dedi.
Ayrıca ERKDER başkanı Ali Tüzel katılımcılara ve öğrencilere katılımları dolayısı ile teşekkür etti. Hep birlikte çekilen aile fotoğrafı sonrasında kahvaltı buluşması sona erdi.
Program sonrası öğrenciler de, ERKDER yöneticilerine bu gibi etkinliklerin daha sıklıkla yapılmasının önemli olduğunu, yapıldığı takdirde de katılım göstereceklerini ifade ettiler. Ayrıca ERKDER yöneticilerine teşekkür ettiler.