Aralık-2022 Geleneksel Öğrenci Buluşması

Kuruluşundan bu yana bir çok organizasyon ve faaliyetleriyle, İstanbul’daki hemşehrilerinin yanında olan Erdemli Kültür Düşünce ve Gelişim Derneği ERKDER, geleneksel hale getirdiği “Öğrenci Buluşmaları” etkinliğinin bir yenisini 11 Aralık Pazar günü, İstanbul Üniversitesi Baltalimanı Sosyal Tesisinde İstanbul’da okuyan Erdemli’li üniversite öğrencilerinin coşkulu katılımı ile gerçekleştirdi.

İstanbul’un güzel, denize nazır ve nezih bir mekanında yapılan kahvaltı buluşmasına, tıptan mühendisliğe, hukuktan öğretmenliğe birçok farklı üniversite ve farklı bölümde eğitimlerine devam eden yüzden fazla öğrenci katıldı.
Öğrencilerin yanı sıra kendileri de Erdemli’li olan Bağcılar kaymakamı Abdullah Uçgun ve Erdemliden misafir olarak Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ve ERKDER yöneticileri katıldılar.
Sıcak bir muhabbet ortamında yapılan kahvaltı sonrasında İstanbul’a yeni gelen öğrencilerle tanışıldı ve öğrenciler tek tek söz hakkı alarak düşüncelerini paylaştılar. Siyasetçi, akademisyen işadamı ve yönetici kimliğiyle kahvaltıya katılan katılımcılarda öğrencilik üzerine düşüncelerini paylaşarak öğrencilere tavsiye niteliğinde öğütler verdiler.
Kahvaltı programında Bağcılar kaymakamı Abdullah Uçgun ve Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da birer konuşma yaptılar.
Bağcılar kaymakamı Abdullah Uçgun konuşmasında, kendisinin de Erdemli Harfilli mahallesinden olduğunu, ERKDER’i ve faaliyetlerini kuruluşundan bu yana takip ettiğini söyledi. Yapılan faaliyetlerin gurbette yaşayan hemşehrilerimiz için ve eğitim gören öğrencilerimiz için önemine değindi ve ERKDER’e teşekkür etti.
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’da konuşmasında Erdemli Belediyesi olarak daha ortaokul seviyesinden başlayarak üniversite aşamasına kadar her seviyede öğrencilerin yanında olduklarını söylediler.

ERKDER başkanı Ali Tüzel’de “ Memleketli bilincinin oluşmasında bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hemen her bir gencimizde memleket bilinci oluştuğunda, memleketine olan aidiyet duygusu da artacak ve memleketine daha fazla hizmet etmek için elinden gelen gayreti gösterecektir.
Bu çerçevede ERKDER olarak öğrenci arkadaşlarımıza elimizden gelen desteği vereceğiz.” dedi.
Ayrıca ERKDER başkanı Ali Tüzel katılımcılara ve öğrencilere katılımları dolayısı ile teşekkür etti. Hep birlikte çekilen aile fotoğrafı sonrasında kahvaltı buluşması sona erdi.
Program sonrası öğrenciler de, ERKDER yöneticilerine bu gibi etkinliklerin daha sıklıkla yapılmasının önemli olduğunu, yapıldığı takdirde de katılım göstereceklerini ifade ettiler. Ayrıca ERKDER yöneticilerine teşekkür ettiler.