Çayırova Büyük Piknik Buluşması

ERKDER, İstanbulda yaşayan Erdemlililer Büyük Piknik buluşmasını, Çayırova / Kuştepe Mesire alanında büyük bir coşku ve katılımla gerçekleştirdi.
Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya İstanbul’da Yaşayan Erdemlililer büyük ilgi gösterdi.Sabahleyin Erdemlili Hanımların imece usulü hazırladığı kahvaltı sofrasına Erdemlililer hep birlikte oturarak aynı sofrada yemek yeme kültürünü hatırlamış oldular.Çocuklar için hazırlanmış halat çekme yarışı, yumurta yarışı, çuval yarışı, yoğurt yarışları düzenlendi ve birinciler madalya ile ödüllendirildiler.Kurulan mangallar yenilen yemekler sonrasında yetişkinler kategorisinde çuval yarışı ve halat çekme yarışları düzenlendi.Unutulmaya yüz tutmuş çelik çomak oyununun da oynandığı piknikte, yetişkinler kategorisinde de biriciler madalya ile ödüllendirildiler.Erdemliye özel içerikte hazırlanmış sorularla yapılan bilgi yarışmasında renkli anlar yaşandı.

Piknik proğramında kısa bir konuşma yapan ERKDER başkanı D.Ali Tüzel; Bu gün burada Erdemlililer olarak çok güzel bir ortam oluşturduk.Birlik, dayanışma, ve kardeşlik ruhu içerisinde güzel bir vakit geçiriyoruz. Birlik ve beraberliğimizin pekişmesi ve hemşehrilik bilincinin oluşmasında bu tür etkinlik ve organizasyonların önemi büyüktür.Biz de ERKDER olarak bu düşünceyle bu tür etkinlik ve organizasyonlarımızın sayısını arttırarak devam edeceğiz.İstanbul’da Yaşayan Erdemlililer Büyük Piknik buluşması adı altında gerçekleştirdiğimiz bu piknik buluşmalarını geleneksel hale getireceğiz.Bu buluşmanın gerçekleşmesine vesile olan herkese ve katılım sağlayan tüm hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.
Davetli olan ancak piknik proğramına katılamayan Erdemli Beledye Başkanı Mükerrem Tollu’da pikniğe katılan Erdemlili’lere yazılı bir mesaj gönderdi.
Büyük Piknik buluşmasına katılan tüm Erdemlililer, piknik organizasyonundan duydukları memnuniyetlerini dile getirdiler ve ERKDER’e teşekkür ettiler.