Geleneksel Öğrenci Buluşması-2024

Kuruluşundan bu yana bir çok organizasyon ve faaliyetleriyle, İstanbul’daki hemşehrilerinin yanında olan Erdemli Kültür Düşünce ve Gelişim Derneği ERKDER, geleneksel hale getirdiği “Öğrenci Buluşmaları” etkinliğinin bir yenisini 03 Mart Pazar günü, İstanbul’da okuyan Erdemli’li üniversite öğrencilerinin coşkulu katılımı ile gerçekleştirdi.

Üsküdar’da, Üsküdar Belediyesi Beyaz salonda güzel ve nezih bir mekanda yapılan kahvaltı buluşmasına, tıptan mühendisliğe, hukuktan öğretmenliğe birçok farklı üniversite ve farklı bölümde eğitimlerine devam eden yüzden fazla öğrenci katıldı.
Öğrencilerin yanı sıra kendileri de Erdemli’li olan farklı üniversitelerde akademisyenlik yapan birbirinden kıymetli hocalarda katıldılar.
Sıcak bir muhabbet ortamında yapılan kahvaltı sonrasında İstanbul’a yeni gelen öğrencilerle tanışıldı ve öğrenciler tek tek söz hakkı alarak düşüncelerini paylaştılar. Üniversitelerde akademisyen hocaların öğrenciler için altın niteliğinde tavsiye ve önerileri oldu. Ayrıca işadamı ve yönetici kimliğiyle kahvaltıya katılan katılımcılarda öğrencilik üzerine düşüncelerini paylaşarak öğrencilere tavsiye niteliğinde öğütler verdiler.